Kahjurite tõrje

Küsimus: Millest võivad olla tekkinud roosakad vaglad lae, kas võib olla seos hiljuti toimunud kanalisatsioonilekkega?20.10.2016

Tere, elan Tallinna südalinna korteris. Eile õhtul avastasime köögi laest roosakad vaglad. Arvasime, et need on kuivainetest ja viskasime kohe minema kõik kuivained. Täna siis avastasime, et neid on ka suures toas ja koridori laes. Millega võib olla tegu ja kuidas neist lahti saada ja kust nad võivad tulla. Meil oli ka paar nädalat tagasi uputus, kus teadmata põhjusel tuli teisele korrusele kanalisatsioonist vesi üles ja uputas meil kõik põrandad. Kas võib olla sellega midagi seotud?

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Kahjuks vastsete kirjelduse põhjal ei ole võimalik konkreetset nõu anda.
Jahuleedikutel võivad olla roosakad vastsed.
Kui on tegemist jahuleedikutega siis tuleks koheselt saastunud toidupakendid ära visata, kontrollima peab ka kinniseid pakendeid, sh lemmikloomade söödad, šokolaadid, küpsised jne. Peale seda teha ruumis, köögikappides suurpuhastus, praod ja liitekohad pesta, töödelda tolmuimejaga. Ja alles siis teostada tõrje.
Tõrjevahendiga tuleb töödelda tühjad köögikapid, riiulid, lae ääred.
Tõrjevahendit maha pesta ei tohi.
Soovitavalt kordustõrje umbes 3 nädala pärast.