Kahjurite tõrje

Küsimus: Puit ja kahjurid28.09.2011

Tere
Selline mure. Mul tehti maal uus katus ja sellest jäi üle saematerjali, mida kasutati roovina. Tõin selle koju ja ehitasin korterisse riiulid, mis värvisin üle. Alles hiljem märkasin laudade sees pisikesi auke, mis eeldatavasti puidukahurite töö. Kas need on ohtlikud ka korteris, mis põhiliselt küprokplaatidest? Kas peaksin nüüd riiulid hävitama või hävinevad välja lennanud kahjurid ise, kuna keskkond ei ole neile sobilik?

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Kui ma saan õigesti aru, siis on puidu sisse tekkinud värsked lennuavad (augud) ja olete märganud välja lennanud mardikaid.
Sellisel juhul tuleks riiul üle töödelda puidukahjurite tõrjevahendiga Woodworm, ei ole mõtet seda hävitada.
Nimetatud vahend annab pikaajalise kaitse puidule.
Täpsemat infot toote kohta küsige telefonil 650 1860.