Kahjurite tõrje

Küsimus: Lae nurkadesse on tekkinud vastsed, mida teha?19.10.2011

Tere!

Ühel hommikul, umbes kuu aega tagasi, märkasin köögi laes (eriti nurkades) putuka vastseid ja olin hämmingus, neid oli seal palju. Siiani olen kasutanud tõrjevahendeid roomavatele nt. Cobra ja Raid, kuid pole probleemist lahti saanud.
Mis võiks ometi aidata sest nüüd juba igal hommikul on nad jälle platsis - tundub suletud ring!
Mida teha?

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Kõigepealt peab välja selgitama milliste putukate vastsetega tegemist on.
Kuna probleem on köögis, siis võib oletada, et Teil on kahjustatud kuivained.
Kõik teraviljatooted, kuivatatud puuviljad, pähklite pakendid jne. tuleb ükshaaval üle vaadata, kahjustatud tooted koheselt ära visata.
Peale põhjalikku koristust tuleks kõik kapid, riiulid, põrandaliistud töödelda kahjuritõrjevahendiga.
Seega, esiteks tuleb leida probleemi allikas, teiseks suurpuhastus ja alles kolmandaks tehakse tõrje.
Kindlasti ei soovita Teil kasutada vastsete tõrjeks nimetatud aerosoole, kuna nad hävitavad ainult roomavaid ja lendavaid putukaid ja ei toimi vastsete puhul.
Soovi korral saate lisainformatsiooni tel. 650 1860.