Kahjurite tõrje

Küsimus: Kas kuumaga saab korteris lutikaid hävitada?11.06.2012

Tere,
Oleme teinud tõrjet juba neli korda kuid pole õnnestunud veel lutikatest lahti saada. Elan korterelamus ja lutikad on ainult kolmes korteris, teistel pole, lasime ühe korra teha tõrje ka tervele majale igaks juhuks, kuid mina pole ikka lahti saanud ja nüüd viimases hädas mõtlesin rentida suure kuumapuhuri ja kuumutada ühe toa kaupa 60 kraadini ja hoida seda kuumust tund aega. Ja nii ma tahakski teada, kas sellest on kasu ja kas see hävitab lutikad ära.
ette tänades teid

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Kuumusega on võimalik hävitada lutikaid ja nende mune, kuid selleks tuleb korteris õhutemperatuur tõsta väga kõrgeks.
Kõikides pragudes, liistude taga, mööbli kokkupandavate detailide vahel peab temperatuur olema alates pluss 56 kraadi ja seda vähemalt üks tund.
Kuumapuhuriga on korteris väga raske saavutada sellist püsivat temperatuuri.