Kahjurite tõrje

Küsimus: Kuidas saada lahti sipelgatest maasikapeenras?28.06.2012

Tere, mure järgmine. Tegin uue maasikamaa, istutasin maasikad maasikakilesse. Kile alla on aga asunud elama sipelgad, kes teevad taime juurele pesa, mistõttu taimed lihtsalt kuivavad ära. Ma ei kasuta mingeid väetisi ega taimekaitsevahendeid. Mida ma peaksin tegema, et sipelgatest lahti saada?

Ette tänades

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Ilmselt on mullamurelased maasikate juurde elama asunud. Nende tõrjeks sobib sipelgate hävitamiseks mõeldud pulber. Eemaldage kile ja raputage väike kogus pulbrit sipelgapessa.