Kahjurite tõrje

Küsimus: Kuidas maja vundamendi ääres pesitsevatest sipelgatest lahti saada?02.08.2012

Tere,

Mure juba üsna väsitav. Nimelt paar aastat tagasi maja ehitades sai maja vundamendi äärde pandud maha kile ja selle peale liiv, liiva on ka veidi kile all. Nüüd õudusega avastasime, et kile alune on saanud mustade sipelgate koduks. Hakkasime kilet ja liiva eemalda, otsustasime selle asendada killustikuga. Kilet kergitades avastame aga järjest sipelgapesasid, nii suuremaid kui väikesemaid, maarajal kui sügavustes... Kuidas me neist ometi lahti saame? Sipelga mürki (erinevaid, ka neid mida lahustatakse veega) on osta saanud hulgim, siiski mõne aja pärast üritavad nad vanasse kohta taas oma kodu rajada.

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Kui nüüd eemaldate kogu vundamendi ulatuses liiva ja kile, siis peate järjepidevalt sipelgate (mullamurelane - Lasius niger) pesadesse ja käiguteedele raputama pulbrilist mürki.
Kindlasti tuleks seda teha korduvalt, sest igal mürgil on oma teatud toimeaeg ning vihm nõrgendab toimet veelgi.
Samuti peaksite juba kevadel hakkama jälgima sipelgate elutegevust, avastades nad maja vundamendi juures, peate koheselt hakkama kasutama tõrjevahendeid.