Kahjurite tõrje

Küsimus: Mida teha, kui ventilatsioonirestist tulevad massiliselt tuppa mustad putukad?03.08.2012

Tervist.
Meil korteris on väga palju väikseid musti putukaid, need on rohkem ümargused ja suurus on kuni 1 mm. Nad on väga kiired, ei lenda. Korteris liiguvad igal pool, kui ma märkasin, siis tulevad hulgi ventilatsiooni restist. Päeva jooksul tuleb umbes 50 uut putukat. Ütelge palun mis sellega teha? Tänan.

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Väga raske on nõu anda, kui ei ole täpselt teada millise putuka või ämblikulaadsega on tegemist.
Tegemist võib olla linnulestaga Dermanyssus gallinae.
Välimus: 0,6 - 0,7 mm pikkune.
Harjumused: toitub linnuverest, eelistab sooje niiskeid tingimusi. Tavaliselt elutseb linnupesades.
Dermanyssus gallinae on otseselt seotud linnupesadega. Kindlasti peab üle vaatama katuse, likvideerima kõik linnupesad.
Samuti üle vaadata ventilatsioon, vajadusel see puhastada ja sulgeda avad (õues) võrguga.
Täpsemat infot saan anda peale putukate määramist.