Kahjurite tõrje

Küsimus: Avastasin köögis sitikaid, mis tulevad välja ainult pimedas, jooksevad teatud kohtades, on umbes 4-5 mm pikad, mida teha?16.08.2012

Tere,
avastasin köögis sitikaid, mis tulevad välja ainult pimedas, jooksevad teatud kohtades, on umbes 4-5 mm pikad. Prussakamajad ei aita. Kes need on ja kuidas nendega võidelda? Tänan.

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Kahjuks sel viisil ei ole võimalik putukat määrata ja seega ei saa soovitusi anda.
Tegemist võib olla näiteks Ptinus fur (Harilik teesklane), täiskasvanu 2-4,3 mm pikk, punakaspruun.
Häirimisel teeskleb surnut. Aktiivne pimedates, niisketes kohtades. Sageli seostatakse teda linnupesadega.
Toidukahjur, kes pesitseb ka suhteliselt külmades siseruumides, nagu näiteks ladudes, kus toitub seemnetest, taimeosadest jne.
Esineb ka soklikorruste alla kogunenud jäätmetes, samuti näriliste väljaheidetes.
Võimalusel tooge putukad meie kontorisse, asume Türi tn. 3 Tallinn.