Kahjurite tõrje

Küsimus: Kuidas saaksin põranda all kimalaste pesakonna kahjutuks teha?22.08.2012

Avastasin, et põranda alla keset tuba ahju vundamendi lähedale on tekkinud kimalaste pesa. Sisse tulevad vundamendi mingist praost kuskil 4-5m kaugemalt põrandaalust mööda. Liik on kahe kollase triibuga, tagaots valge. Soovitati BIOLIT-i just herilastele. Puurisin väikese augu põrandasse ning terve ballooni pihustasin sumiseva koha juures. Ei aita. Kas sulgeda pragu, kust sisse liiguvad jne?

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Lennuava sulgege siis, kui olete kindel, et see pesa on hävinud. Tõrjet võite teha mõlemalt poolt, nii seal, kus sisse lähevad, kui ka august, mille puurisite. Kui olete kindel, et liikumist pole, siis pange vundamendi juurest auk kinni ja soovitavalt kontrollige ka ülejäänud vundamendiosa - hiljemalt kevadel, et järgmisel aastal teid ei tabaks uus pesakond.