Kahjurite tõrje

Küsimus: Mis need väiksed sipelga sarnased putukad võiksid olla ja kuidas nendest lahti saada?22.08.2012

Tere, avastasin köögist hiljuti lõikelaua pealt pisikesed putukad. Lähemal uurimisel leidsin neid natuke ka eemalt. Esimene reaktsioon oli, et need tekivad lõikelauast, kuna lõikelaud oli bambusest. Viskasin lõikelaua minema, kuid siis tekkisid jälle. Täna avastasin, et neid on kõige rohkem kappides - aga just nõude omades. Toidu ligidusse nad ei kipu. Vähemalt ei ole kordagi näinud neid seal (olen teinud ka pikemaid jälgimisi). Nad on imepisikesed ja hästi õrnad. Luubiga vaadates kehalt meenutavad juskui sipelgaid, aga nende värvus on alates valgest kuni natuke tumedama pruunini.
Ehk, kuidas neist lahti saada ja mis putukatega on tegu? Täna on plaanis ka kanalisatsiooni mürki valada, et äkki on sealt pärit ning teha korralik tõrje tavalise putukatõrjega.

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Tegemist võib olla vaaraosipelgatega. Nende tõrjeks kasutatakse “Biopren" söödamaju. Pakutud söödamaja toimeaine mõjub otse emassipelga ehk "kuninganna" sigimisvõimele.
Soovi korral saate informatsiooni tel 650 1860.