Kahjurite tõrje

Küsimus: Kuidas saada lahti kuivainete (jahu, riis, manna jne) sees olevatest putukatest?27.08.2012

Olen avastanud kuivainete sees putukaid. Olen proovinud kuivainete kappi pesta äädikaveega aga sellest pole pikemaks ajaks kasu. Sooviksin teada kuidas nad tekivad ja kuidas neist lahti saada, et nad enam tagasi ei tuleks.

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Ilmselt olete need putukad kaasa saanud kauplusest ostetud kuivainetega või on mõni pakend pikemaks ajaks kappi seisma jäänud. Kõik teraviljatooted, kuivatatud puuviljad, pähklite pakendid jne. tuleb ükshaaval üle vaadata, kahjustatud tooted koheselt ära visata.
Peale põhjalikku koristust tuleks kõik kapid, riiulid, põrandaliistud töödelda kahjuritõrjevahendiga.
Seega, esiteks tuleb leida probleemi allikas, teiseks suurpuhastus ja alles kolmandaks tehakse tõrje.