Kahjurite tõrje

Küsimus: Mis võiksid olla need valged putukad puitmajas?19.09.2012

Tere.
Olen näinud maas jooksmas ringi putukaid ja soovin teada, kas need kujutavad ohtu puitmajale või millegile muule.
Kirjeldan neid, kuna pildistada on neid raske suuruse tõttu.
Keha ja jalad on valged ning kaetud justkui paksu tolmukihiga, jalgu on kuus, esimene paar väiksemad teised kaks kehaga võrreldes veidi suuremad, valge tolmukiht on jalgadel jaotunud ebaühtlaselt - kehale lähemal vähem otstes rohkem, suurus on neil umbes 2-3 mm, liikumine veidi krabi moodi, mitte sujuv. Enamasti liiguvad ringi päeval ja mujal pole märganud kui vaid põrandal. Ise elan palkmajas ja seega tekib küsimus kas on tegu puidukahjuriga.

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Kirjelduse järgi ei ole tegemist puidukahjuriga. Kõige levinumad putukatest puidukahjurid on meil toonesepad. Toonesepad on tumepruuni, musta või punakat värvi väikesed (pikkus 4–8 mm) silindrilise kehaga mardikad.
Siklased (majasikk) on võrdlemisi suured, pikkus umbes 20 mm.
Kärsaklased on väikesed (pikkus 3–6 mm) mustad või pruunid õrnalt läikivad mardikad.