Kahjurite tõrje

Küsimus: Kuidas saada lahti köögis pesitsevatest koidest?01.10.2012

Probleem selline, et mõni aeg tagasi leidsin ühest mandlite pakist kuivainete koid, vaglad. Kapp sai koristatud, kõik kapis leiduv visatud prügikasti. Olen teinud mitmeid kordi köögis suurpuhastust, pesnud kapid, seinad laed üle klooriga, äädikaga. Kogu köögi inventar nõud jms on ka pestud. Peale viimast koristust lasin ka mürki kappidesse, nurkadesse, omast arust igale poole. Olen ka jätnud öösiti kööki tule põlema ja akna lahti. Aga endiselt leian iga päev 1-2 uut koiliblikat, uut saastunud kuivainete pakki pole leidnud. Enda arust olen kõik võimalikud nurgad üle vaadanud. Enam ei tea mida ette võtta ja kuidas neist lõplikult lahti saada...

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Kõik, mida olete teinud, on õige. Ilmselt on jäänud kuskile kappide taha, pragudesse jne. koi munad või vastsed. Kahjuks mune ja vastseid ei hävita aerosoolid, kogu protseduuri (suurpuhastust, tõrjet) tuleks korrata vähemalt 2-3 korda ja seda umbes iga nelja nädala tagant.