Kahjurite tõrje

Küsimus: Millega saaks püüda üraskeid, mis jõulukuusega (serbia kuusk) tuppa võivad tulla?18.12.2012

Tere,

Eelmisel aastal tulid meil jõulukuusega (serbia kuusk) kaasa ootamatud külalised - mingid üraskid. Täpset nimetust pole ma suutnud neil senini tuvastada, aga välimuselt midagi hylobius abietis taolist, võib-olla veidi lamedamad. Probleem algas paar päeva peale kuuse tuppa toomist ning neid putukaid leidsin veel ka kuu pärast kuuse välja viimist, siis muidugi juba nädalas mõne üksiku. Sel ajal, kui kuusk toas oli, leidsime päevas isegi kuni 5 putukat.
Sel aastal on meil jälle toas serbia kuusk. Kuigi seni pole veel ühtegi putukat näha olnud, üritan igaks juhuks leida moodust, kuidas nende liikumist piirata (neid hävitada). Kas on mingeid vahendeid, millega neid lõksu püüda või hävitada?

Aitäh!

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Kui sel aastal üraskeid näha ei ole, siis ei ole soovitav kasutada kemikaale.
Vajadusel võib kuuse ümbruse töödelda insektitsiididega. Kasutata võib roomavate putukate tõrjeks mõeldud vahendeid, erinevaid aerosoole või kontaktmürke.
Samuti võib putukaid püüda putukaliimiga Temoocid.