Kahjurite tõrje

Küsimus: Ämblikute tõrjumine15.04.2011

Kuidas hoida ämblikke oma elamisest eemal? Viimastel aastatel on nad aina suuremad ja peres mitu foobikut. Ei tahaks sel põhjusel oma kodust loobuda, aga viimasel ajal tunnen, et ei suuda nii elada. Tean, et tegu ei ole kahjuritega, samas on see ainus elusolend, keda meeletult kardan. Loodan väga kuulda mingit head nõu!

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Kahjuks eemale hoida ämblikke ei ole võimalik. Nendest vabanemiseks võiks elamist regulaarselt pritsida insektitsiidide lahusega.
Puutemürgiga peab töötlema ämblike põhilised käiguteed (pesitsuskohad).
Kui probleem on suur, siis võiks esilagu tõrjet teha 1-2 kuu tagant, hiljem 3-4 kuuliste vahedega.
Seega regulaarne tõrje vähendab kindlasti nende arvukust.
Tõrje tellimiseks võite pöörduda meie firmasse, Rentokil OÜ, desinfektorid aitavad teid kindlasti.

Lühidalt majaämblikust (Tegenaria domestica). Majaämblikku võib leida peaaegu kõikides majades, kui mitte magamistoast ja köögist, siis sahvrist ja keldrist ikka.
Ämbliku kehakatted on enamasti õhemad ja õrnemad kui putukatel, seetõttu eelistab ta pigem niiskemaid paiku, et mitte ära kuivada.
Üldjuhul ämblikud ei joo ja saavad kogu vee söögist. Nagu teised ämblikud, on majaämblik toitumistüübilt generalist, ta sööb enam-vähem kõiki loomi, kellest jõud üle käib ja kes vähegi maitsevad. Erinevalt tavaarusaamast, ei söö ämblikud peamiselt kärbseid, vaid peavad leppima märksa väiksemate saakloomadega, kelle naabrusest inimesel sageli aimugi pole. Peamised saakloomad on lestad, majasoomukad, äädikakärbsed ja muud.