Kahjurite tõrje

Küsimus: Kuidas lahti saada muttidest?21.04.2011

Tere,
Soovin lahti saada muttidest. Lillepeenar on tühjaks söödud lumikellukestest, tulpidest, nartsissidest jne. Ei julge hinnalisemaid lilli sinna istutada. Kui olengi toonud, siis panen augulisse potti.
Nüüd lumesulamise järgselt tuli mullahunnikuid jube palju välja. Oleme kunagi auto sumbutist gaasi lasknud, poest ostetud mürki pannud, massiliselt vett lasknud jne - aga kõik see vaev on olnud asjatu.
Kas on lootust muttidest lahti saada?

Olime ka hädas majas vaaraosipelgatega, aga nendest saime lõpuks jagu tänu meele ja booraksile. Arvan, et enam ei tule, sest muidu oleks nad juba kohal olnud.
Kena päeva!

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Rentokil OÜ teostab mutitõrjet Phostoxiniga.
Tõrje näeb välja nii, et tehnik avab käigud, sinna paigaldatakse Phostoxini tabletid. Augud suletakse ja kemikaal reageerib mulla, niiskuse ja soojuse toel, olenevalt temperatuurist, 3-10 päeva.
Tablettide reageerimise ajal kahjurid surevad.
Nimetatud vahendit saab kasutada ainult siis, kui ööpäevane õhutemperatuur on vähemalt +5 kraadi.
Antud tõrjet ei saa teostada maja ja veekogu vahetus läheduses.

Kuid Teil tegutsevad ilmselt mügrid - nemad söövad lillede sibulaid ja kahjustavad viljapuude juuri. Mügride urgudesse võib panna valmiskujul mürksöötasid (kindlasti paigaldada kinnastega, muidu jääb inimese lõhn mürksöödale juurde ja mügri seda edaspidi ei söö), mille puhul tuleb silmas pidada, et need taluksid pinnase niiskust. Mürksöötade kasutamisel tuleb väljapandut pidevalt kontrollida ning selle vähenemisel uut lisada. Võib kasutada ka Phostoxini tablette ehk tellida meilt teenus. Kuid kindlasti tuleb sel juhul arvestada sellega, et mainitud toote toimeaeg on lühike, kuna mügride käiguteed on pinnapealsed ja toimeaine kadu tunduvalt kiirem, kui mutitõrje puhul.

Tõrje tellimiseks ja lisainfo saamiseks võtke palun minuga ühendust telefonil 650 1860.