Kahjurite tõrje

Küsimus: Kuidas aias puudelt ja taimedelt sipelgaid tõrjuda?31.05.2013

Tere! Sel kevadel ründavad aias puid ja taimi väiksed mustad sipelgad. Olen puistanud müügil olevat sipelgapulbrit, aga see ei aita. Mida nendega teha või lasta neil rahus toimetada?

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Tegemist on looduses elavate sipelgatega (mullamurelased), nende pesad asuvad varjatud kohtades, nad võivad olla territooriumil rohumätastes, plaatide, kivide, lauamaterjali all, asfaldi pragudes või maja sokli ääres, vundamendi vahel jne.
Õuesipelgate tõrjeks sobivad praktiliselt kõik pikaajalise järelmõjuga puutemürgid ja pulbrid.
Kindlasti tuleb arvestada sellega, et tõrjevahendite toime kestab õues esimese vihmani.
Kevadest kuni sügiseni peab tegema mitu korda tõrjet, erinevate tõrjevahenditega saate vaid vähendada sipelgate arvukust, kahjuks looduse vastu ei saa ja ilmselt ei olegi vaja nendest lõplikult vabaneda.