Kahjurite tõrje

Küsimus: Mis mustad putukad need meie puitmaja ründavad ja kas need teevad ka kahju?27.06.2013

Viimasel ajal on hakanud meie vanemat sorti puitmaja ründama mustad putukad. Ühe õhtuga litsud ikka 30 tk ilusti laiaks. Panin kaasa pildi ka, et teada saada nende nime, kuidas jagu saada neist ja kaua nende eluiga on, et kui nädal, siis ei hakka nendega tegemist tegema.
Ronivad meelsasti seintel, ära ei ütle ka pisikesest lennuajast kuna nad on kattetiivalised siis suudavad natukeaega õhus püsida, kuid lennukool on läbimata, ei suuda üle paari sekundi lennata.
Pilti näete sellel lingil:
http://www.upload.ee/image/3405371/IMG_20130626_024236.jpg

Lugupidamisega

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Kahjuks foto järgi ei saa putukat määrata. Tegemist võib olla jooksiklasega Carabidae (süsijooksik Pterostichus sp.). Enamus jooksiklasi on röövtoidulised ning väga aktiivsed, mõned toituvad taimedest. Nad tegutsevad enamasti öösel ning peidavad end päevaks maas lamavate puutükkide ja kivide alla või muudesse varjulistesse kohtadesse. Enamasti jooksiklased on tumedat värvi, sageli süsimustad. Sellisena jäävad nad tumedal maapinnal märkamatuks.
Soovi korral saab entomoloog määrata liigi, täpsem info tel. 650 1860.