Kahjurite tõrje

Küsimus: Kuidas tehakse majasiku tõrjet puitsõrestikuga majas, kus on väljas puitvooder ja sees tehtud siseviimistlus?30.07.2013

Tere, mul on puitsõrestikuga maja. Majja on tekkinud puidukahjurid - enda arvates majasikk. Olen kinni püüdnud sitika ja määranud teie lehel olevate piltidega. Pidevalt on kuulda naksutamist - puidu söömist. Olen kätte saanud ka valgeid ussikesi 2-3 cm pikad - pehmeks söödud puit akna raamidest.
Millist tõrjet on võimalik teha, kui majal on väljas puitvooder ja sees tehtud siseviimistlus?
Kas tuleb maja maha lammutada või on odavaimaid lahendusi?
ette tänades.

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Kõige kindlam oleks "Woodwormiga" üle töödelda kõik kahjustatud puiduosad, kui seda ei ole võimalik teha, siis on ainuke lahendus maja fumigeerimine ehk gaasitamine.