Kahjurite tõrje

Küsimus: Kuidas jooksiklastest lahti saada ja miks nad üldse majja tungivad?31.07.2013

Tere!

Selline mure, et jooksiklased tungivad majja sisse. Oleme uurind ja arvatavasti on need jooksiklased (must mardikas). Toimetavad öösiti ringi. Miks nad majja tungivad ja kuidas neist lahti saada?

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Jooksiklased (Carabidae) on putukate sugukond mardikaliste seltsist, Eestis on neid kirjeldatud umbes 270 liiki.
See mardikas on looduslikus keskkonnas elav liik, kes ilmselt tänu väga soodsatele ilmastikutingimustele on hakanud massiliselt paljunema ning seetõttu levinud ebatüüpilistesse kohtadesse, nagu eramu.
Tavaliselt elavad maapinnal, kivide all, samblas, kõdus. Tegutsevad peamiselt öösel. Röövtoidulistena toituvad teistest lülijalgsetest ja tigudest.
Täiesti välistatud on olmekahjurite eluviis. Ilmade jahenemisega tõenäoliselt lakkab nende sissetung.
Võib kasutada mehaanilist tõrjet (liimpüünised).