Kahjurite tõrje

Küsimus: Kuidas saada lahti vesirottidest?07.02.2011

Vesirotid hävitavad aedvilja. Õunapuude juurealused on käike täis ja viljapuud hakkavad kuivama. Vanal talumajal on põrandaalused mulda täis aetud ja hakkavad juba jälle mädanema. Mida teha?

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Vesirottidega võitlemine on üsna raske ja kulukas.
Rahvatarkuse järgi kasutati vesirottide tõrjeks rassitaime.
Rentokil OÜ teostab vesiroti ja mutitõrjet Phostoxiniga.
Tõrje näeb välja nii, et tehnik avab käigud, sinna paigaldatakse Phostoxini tabletid. Augud suletakse ja kemikaal reageerib mulla, niiskuse ja soojuse toel olenevalt temperatuurist 3-10 päeva.
Tablettide reageerimise ajal kahjurid surevad.
Nimetatud vahendit saab kasutada ainult siis, kui ööpäevane õhutemperatuur on vähemalt +5 kraadi.
Antud tõrjet ei saa teostada maja ja veekogu vahetus läheduses.
Juhul kui maja ja aed asuvad soo või veekogu ääres oleks mõistlik enda krunt ümbritseda kraaviga - kraavi põhja võib katta võrgu ja kividega, see aitaks kaasa sellele, et vesirotid otseselt teie krundile ei tuleks.
Kui olete tõrjest huvitatud siis võiksite meiega ühendust võtta kevadel.