Kahjurite tõrje

Küsimus: Kas on võimalik, et koiliblikad on tuppa tulnud küttepuudega?10.01.2014

Kas on võimalik, et koiliblikad on tuppa tulnud küttepuudega? Toon tavaliselt mitme päeva küttevaru korraga tuppa. Mõne päevaga on tuppa siginenud kümneid koiliblikaid. Riidekapi sorteerisin hiljuti läbi ja seal ei olnud midagi kahtlast. Kas koipesa võib olla ka vanaaegse diivani sees? Kuidas seda kindlaks teha ja hävitada?

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Küttepuudega on võimalik tuppa tuua erinevaid putukaid, kuid väga ebatõenäoline, et need on koid. Üks tavalisem putukas, kes võib end toas hästi tunda on harilik kiilassilm (Chrysoperla carnea).

Riidekoid võivad olla vaipades, pehmes mööblis (diivan, tugitoolid jne.), kindlasti peaksite mööbli hoolikalt üle vaatama.
Vastse tegevuse tulemuseks on ebaregulaarsed augud kangastes. Leitud kolle võimalusel kuuma triikrauaga triikida ja pritsida tõrjevahendiga.

Samuti võivad korteris lennata jahuleedikud. Sellisel juhul tuleks kõik kappides olevad toiduained (ka kinnised pakendid) üle vaadata, kahjustatud tooted ära visata, teha suurpuhastus.
Peale seda peab kõik kapid, sahtlid, lae ääred, põrandaliistud jne. üle töötlema tõrjevahendiga.
Sama protseduuri korrata umbes nelja nädala pärast.