Kahjurite tõrje

Küsimus: Kuidas lahti saada vannitoas olevatest koonu kujulistest putukatest?19.02.2014

Koristan küll vannituba, aga mingid koonu kujulised putukad siplevad ringi, kui tule põlema panen. Kuidas neist lahti saaks?

Vastus: Liilika Pukk, teenindusjuht, Rentokil OÜ, www.rentokil.ee

Ilmselt on see majasoomukas Lepisma saccharina. Ta elab niisketes siseruumides: kanalisatsioonis, köökides, vannitubades ja keldrites.
Pesa teeb ta plaatide alla ja torustike ümbrusse. Majasoomukas liigub ühest ruumist teise, muuhulgas toru läbiviikude kaudu ning suudab ronida ruumi läbi haisulukkude. Munad muneb majasoomukas pragudesse ja lõhedesse, tõrjumiseks võib kasutada aerosoole ja pulbrit.