Koristamine

Küsimus: Puhastuskeemia kogused14.07.2011

Kui palju Eestis erinevat puhastuskeemiat ostetakse ja kanalisatsiooni lastakse? Mis teha, et seda vähendada?

Vastus: Helge Alt, koristusala spetsialist-koolitaja, Puhastusekspert OÜ, www.puhastusekspert.ee

Tere!
Ei oma statistikat, kui palju Eestis koristusaineid ostetakse ja kasutatakse.
Selleks, et vähendada koristusainete kasutamist, on võimalusi mitmeid:
- eesmärgipärane koristamine (välditakse ala- ja ülekoristamist)
- koristusalase teadlikkuse tõstmine (kogemus näitab, et koristamise ümberkorraldamisel võivad aine kulud langeda kuni 10 korda)
- ainete õige doseerimine (doseerimissüsteemide kasutamine)
- mikrokiust koristustekstiilide kasutamine
- aurupuhastus jm aineta puhastamise viiside kasutamine (vastavad vahaeemalduskettad, puitpõrandate puhastuskettad jne)
- eelniisutatud koristustekstiilidega koristamine (ei kasutata ämbrites ainelahuseid, vaid niisutatakse tekstiilid enne koristusalale minekut)

Kindlasti on võimalusi veel, aga panin kirja viisid, mis on minu kogemusel häid tulemusi andnud.

Tervitades,
Helge Alt