Koristamine

Küsimus: Kuidas puhastada laminaatparketti ja kas aurumoppi võib kasutada?04.08.2015

Tere!
Kuidas puhastada laminaatparketti ja kas aurumoppi võib kasutada?
Ette tänades

Vastus: Helge Alt, koristusala spetsialist-koolitaja, Puhastusekspert OÜ, www.puhastusekspert.ee

Tere!

Laminaati on väga hea puhastada vaid veega niisutatud mikrokiust lapiga, mis on kinnitatud põrandakuivataja-pühkija külge. Oluline on koristades tarvikut lapil u 1 cm kaupa edasi tõsta, nii saab ühe lapiga suure ala tehtud ning kasutada on ka lapi teine pool. Sama töö teevad ära ka mikrokiust mopid. Oluline on, et tekstiil liiga märg ei oleks. Kui mustust on rohkem või sattus liialt märg meetod, siis võiks pinna kuivatada näiteks põrandakuivataja pühkijaga. Kui põrandakuivataja-pühkijaga töö segaseks jäi, võite lugeda Kodukirja artiklit http://www.puhastusekspert.ee/public/files/Kodune%20koristusarsenal-%20Kodukiri.pdf .
Aurumoppi võib küll laminaadil kasutada. Auruga puhastamise kohta saab rohkem lugeda http://www.puhastusekspert.ee/public/files/Aurupuhastus%20-%20Kodukiri%20%20jaanuar%202011.pdf .