Koristamine

Küsimus: Kuidas pikki aastaid siseukse klaasil olevat värvilist kleebist ja liimijääke maha saada?31.03.2016

Tere!

Klaasuksed, mis on kaetud ühelt poolt punast värvi kilega, kiletaoline materjal on liimitud klaasuksele. Nüüd oleks tarvis maha võtta. See on olnud uksel vast üle kümne aasta või rohkem. Proovisin kraapides, tuleb äärtest väga visalt maha, keskkohast ei taha üldse tulla, liim jääb ka klaasile. Kardan väga kraapida, sest võin klaasi ära rikkuda.
Kas on veel mingi moodus selle kile eemaldamiseks, mingi lahus või midagi veel, mis teeks mahavõtmise kergemaks?
Lugupidamisega

Vastus: Helge Alt, koristusala spetsialist-koolitaja, Puhastusekspert OÜ, www.puhastusekspert.ee

Tere!

Asjale võib läheneda 3 viisil:
- keemiliselt
- füüsikaliselt
- mehhaaniliselt

See tähendab:
1) külastage professionaalseid koristusaineid müüvat firmat ja küsige sealt spetsiaalset teipide jms eemaldamise ainet
2) kuuma auruga on ka võimalik selliseid olukord lahendada, see aga eeldab professionaalse aurupuhastusmasina kasutamist (millel surev vähemalt 5 baari)
3) akende puhastamisel kasutatakse spetsiaalseid kaabitsaid (žiletimoodi terad), kui klaas on sile siis saab ka kaabitsat kasutada

eelnimetatud variante saab ka kombineerida, näiteks eemaldate ainega ja se emis ei tule ettevaatlikult kaabitsaga (kui on juba pisut sulanud)

Edu!

Helge Alt
www.puhastusekspert.ee