Koristamine

Küsimus: Mida kasutada vaiba puhastamiseks plekkidest, kas keemilist puhastust või aurutolmuimejat?31.05.2016

Mis on nende erinevused? kumba on mõistlikum kasutada vaiba puhastamiseks plekidest?

Vastus: Helge Alt, koristusala spetsialist-koolitaja, Puhastusekspert OÜ, www.puhastusekspert.ee

Tere!

Väga raske on üheselt öelda kumb on parem. Vaadata tuleks milline plekk, millisel pinnal. Vahest on vaja ka mõlemat. Aurupuhastusmasinaid on erinevate funktsioonide ja võimsustega, hea kui aurupuhastusmasinal on:
- võimsus vähemalt 5 baari
- väljuv aur u 150C
- imur, mis imeb lahti tulnud mustuse ära.

On veel palju muidki aspekte, aga neid tasuks jälgida.

Aurupuhastusega saab väga hästi puhtaks poorsed pinnad ja eriti tõhus on see rasvase mustuse korral. Samuti on aurupuhastusest kasu erinevate tekstiilide puhastamisel, kus suhteliselt väikese vee hulgaga saab suure hulga mustust lahti, seega tekstiil on puhastamise järel kuiv väga lühikese ajaga.

Plekkide puhul on oluline ka plekieemalduse tehnoloogia. Oluline, et plekki sisse ja ka laiali ei ajata. Mida kiiremini plekki eemaldada, seda paremini saab ära. Sageli saab vees lahustuvad plekid ära kiire tegutsemise korral ka palja veega lahustades. Kasuks tuleb kui teada, kas aitab kaasa soe või külm vesi.

Plekieemaldusainete kasutamisel on oluline jälgida, et aineid ei kasutataks samaaegselt ja neid omavahel sassi ei aetaks. Kindlasti tasub järgida juhendit.