Koristamine

Küsimus: Kuidas ja millega puhastada õlitatud põrandat?03.11.2011

Tere,
Põrand on õlitatud mitu aastat tagasi. On tõepoolest unarusse jäänud, oleks varem pidanud juba uuesti õlitama. Nüüd sooviks põranda korda saada. Millega peaks põrandat puhastama (kergelt toonitud põrand), kuid tundub, et päris määrdunud. Selleks, et mitte väga märjalt seda teha, kas on mingi auruga puhastamise viisi?

Vastus: Helge Alt, koristusala spetsialist-koolitaja, Puhastusekspert OÜ, www.puhastusekspert.ee

Tere!
Aurupuhastusega õlitatud põrandat ei soovita puhastada. Enne uue õli panekut on väga oluline see eelnevalt korralikult puhtaks saada. Puhastamiseks on siiski pesemine või siis on olemas ka kuivpuhastusmeetodeid. Puhastatud põranda õlitamisel on väga oluline, et kasutatakse sama tüüpi õli. Õlisid on väga erinevaid. Omal käel seda kõike teha on väga raske ja eksimise oht on suur. Olen näinud mitmeid nö "koduste vahenditega puhastatud ja õlitatud" põrandaid, mille uuesti korda saamine on juba üsna vaevarikas. Soovitan pöörduda spetsialistide poole või siis endale vastavatel koolitustel asi selgeks teha ja rentida masinad töö sooritamiseks.

Edu soovides,
Helge Alt