Koristamine

Küsimus: Millise vahendiga puhastada elektripliiti?29.11.2011

Tere,
Palun soovitust elektripliidi puhastamise hooldusvahendite kohta (hooldusvahendite nime). Saime uue pliidi ja ei tahaks seda oskamatusest kohe rikkuda. Praegu kasutab köök PUHTAX toodet GRILL+. Pliidi korpus on valmistatud roostevabast terasest AISI 315 ja keeduplaadid on malmist, küpsetusahjul on klaasuks.
Tervitades

Vastus: Helge Alt, koristusala spetsialist-koolitaja, Puhastusekspert OÜ, www.puhastusekspert.ee

Tere!
Soovitan küsida puhastamise kohta ka pliidi müüja juhiseid. Lisaks sobivale ainele on väga oluline aine ÕIGE kasutamine, samuti puhastamise viis ja kasutatavad tarvikud. Oluline on pliiti puhastada võimalikult koheselt peale kasutamist. Roostevaba terast võib kahjustada nii aluste, kui hapetega, mis jäävad pinnale (kindlasti vaja loputada!).
Konkreetsete ainete osas siinkohal ma soovitusi andma ei hakka. Konsulteerige ettevõttega, kelle aineid te kasutate, nemad oskavad oma valikust soovitada sobiva.

Tervitades,
Helge Alt