Koristamine

Küsimus: Kas pesuloputusvahendeid on mõtet kasutada?26.12.2011

Kuidas Teie suhtute pesuloputusvahenditesse, nende poolt ja vastu? Ootan huviga teie kommentaare.

Vastus: Helge Alt, koristusala spetsialist-koolitaja, Puhastusekspert OÜ, www.puhastusekspert.ee

Tere!
Nii nagu elus paljude asjade puhul, ei saa must-valgelt poolt või vastu olla. Püüan kirja panna mõningad kommentaarid pesuloputusainete teemal.
Lühidalt ja lihtsalt kirjeldades kuidas pesuloputusaine toimib - tekstiili jäävad keemilised ühendid, mis tõmbavad enda külge vee molekule ja vähendavad tekstiili elektriseeruvust. Seega kandes sellist pesu, on vastu ihu ka nimetatud keemilised ühendid. Kellele see meeldib või ei, kes on selle suhtes allergiline, on individuaalne. Samas võiks küsida, kas vajame loputusaineid? Kas vajame neid alati või ainult teatud tekstiilide puhul (näiteks need, mis vastasel juhul on väga staatilist elektrit täis).
Loputusained vähendavad koristamises näiteks mikrokiust lappide ja moppide toimet ning mikrokiust koristustekstiile ei soovitata pesta loputusaineid sisaldavate ainetega.

Tervitades,
Helge Alt