Koristamine

Küsimus: Millega eemaldada seinalt hallitust?11.01.2012

Tere!
Kas oskate soovitada vahendit kortermajas seinalt hallituse eemaldamiseks?

Vastus: Helge Alt, koristusala spetsialist-koolitaja, Puhastusekspert OÜ, www.puhastusekspert.ee

Tere!
Hallitust saab eemaldada keemiliselt (ainetega) ja füüsikaliselt (näiteks aurupuhastus - kuivaur, vähemalt 5 baari). Samas võib hallituse probleem olla sügavam ehk ehituskonstruktsioonides ja teatud aja pärast taas välja ilmuda. Sellega kaasnevad hallituse eoste lendumised mõjuvad tavaliselt tervisele halvasti.
Hallituse eemaldamist tuleb teha teadlikult - ei ole mõtet "natuke vaid puutuda", sest see vaid aktiviseerib eoste teket. Oluline on kaitsta ka iseennast - respiraator jms.
Sobiva puhastusaine valikul soovitan pöörduda professionaalseid aineid müüvasse ettevõttesse ja küsida desinfitseerivat ainet, mis hävitab ka hallitust.

Tervitades,
Helge Alt