Koristamine

Küsimus: Millega lahti saada akvaariumi siseküljel olevast hallist settetriibust?13.03.2012

Olen hädas akvaariumi klaasidega, millel on seespool hall settetriip. Olen nühkinud küll karukeelega ja akvaariumi hooldustarvikutega aga triibust lahti ma ei saa. Häda on selles, et mingisuguse kemikaaliga ligi ei tohi minna. Ostsin alles klaasilina, kuid kahjuks seegi ei võta triipe ära. Mida soovitate?

Vastus: Helge Alt, koristusala spetsialist-koolitaja, Puhastusekspert OÜ, www.puhastusekspert.ee

Tere!

Ka minul on akvaarium ja sama triip tuttav teema. Akvaariumi puhastamise tarvikud on siinkohal head abimehed (karukeel), samuti tuleb meeles pidada reeglit, et mustus aja jooksul kinnitub tugevamini, ehk kasuks tuleb piisavalt sage puhastus. Need tunduvad ka Teile tuttavad tegevused olema. Lisaks julgen soovitada valget plekieemaldusnuustikut melamiinist, mis kulub ära nagu kustutuskumm. Soovitav on teha nuustik pisut niiskeks ning hõõruda triipu, akvaariumi puhastamisel, kui seal on teatud hulk vett välja võetud, seejärel puhastada pind üle paberi või lapiga. Vältida nuustikust väljuva piimja vedeliku sattumist akvaariumivette. Osta saab seda pea kõikidest professionaalseid koristustarvikuid müüvatest firmadest, aga ka tavapoest.

Tervitades

Helge Alt