Koristamine

Küsimus: Millega hooldada, et kivipõrand ei näitaks jalajälgi välja?05.04.2012

Mureks kivipõrandal olevad rasvased jalajäljed. Põrand õlitatud ja regulaarne pesu Mira kookosõli baasil pesuvahendiga, aga laste jalajälgi võtab maha osaliselt. Tahaks, et päevavalguses oleks ka põrand jäljevaba, aga praegu ei suuda seda saavutada. Mis vahendeid või mida peaksin tegema?

Vastus: Helge Alt, koristusala spetsialist-koolitaja, Puhastusekspert OÜ, www.puhastusekspert.ee

Tere!

Põrandat nägemata on väga raske täpselt öelda, mul endal puudub ka konkreetne kogemus nimetatud aine osas.
Kõige tõenäolisem on, et tegemist on aine üledoseerimisega ja pinnale on jäänud kookosõli jäägid, mis jätavad endale jalajäljed.
Proovige mikrokiust lapi või mopiga, mis on palja veega niisutatud. Kui pinnal on õlijäägid, siis tuleks kasuks need suurpuhastusega maha pesta (soe vesi ja aluseline aine) ning seejärel mikrokiud ja vesi.

Tervitades

Helge