Koristamine

Küsimus: Millist tolmuimejat osta?04.07.2012

Tere,
Tahan osta uut tolmuimejat, aga ei oska valida.
Odavad lähevad kohe katki, näitab kogemus.
Paluks, kas oskate anda nõuandeid tolmuimeja ostuks?
Suur tänu!

Vastus: Helge Alt, koristusala spetsialist-koolitaja, Puhastusekspert OÜ, www.puhastusekspert.ee

Tere!

Tolmuimeja puhul tasuks vaadata järgmisi aspekte:
- Imemisvõimsus (mitte mootori võimsus, mis näitab ainult voolutarvet)
- Imemisvoolik soovitavalt 2,5m, siis tööasend õige
- Imemistorud alumiiniumteleskoop
- 2 filtrit, üks sisenevale, teine väljuvale õhule, siseneva õhu oma soovitavalt korduvkasutusega mikrofilter
- Voolujuhe 8-10m, tagab piisava liikumisvabaduse
- Harjava turbootsiku kasutamise võimalus, saab vaipkatted põhjalikult puhtaks ja väldib vaibakiudude lamandumist

Soovitan ka kodust tolmuimejat minna küsima professionaalseid koristusmasinaid müüvast firmast.

Juhul, kui peaks ka kodus olema vaja vett imeda, siis võib mõelda ka vee- ja tolmuimeja soetamisele.

Tervitades

Helge Alt