Koristamine

Küsimus: Millega puhastada heledat nahkdiivanit?12.11.2013

Sooviks määrdunud helebeeži nahkdiivanit puhastada-värskendada. Kas selleks on ka lihtsaid koduseid vahendeid või peaks mingi spetsvahendi ostma? Ja millised oleks õiged töövõtted-vahendid?
aitäh

Vastus: Helge Alt, koristusala spetsialist-koolitaja, Puhastusekspert OÜ, www.puhastusekspert.ee

Tere!
Mina olen oma nahkdiivani saanud puhtaks kasutades melamiinist plekieemaldusnuustikuid (valged, mis puhastades kuluvad ruttu). Neid müüvad nii tavapoed, kui ka professionaalseid koristustarvikuid müüvad ettevõtted, kust võib leida kvaliteetsemaid. Mõningate firmade nuustikud pudenevad kergesti.
Nuustik niisutatakse veega märjaks ja hakatakse nühkima (vältida ühe väikese koha tugevalt nühkimist). Samas pehme majapidamispaberiga pühkida ära eemalduv vedel mustus.
Kui pind on puhastatud, siis kasutada nahahooldusainet, et nahka värskendada.
Edukat puhastamist!