Koristamine

Küsimus: Kuidas seina küünlarasvast puhtaks saada?10.02.2014

Tere,
Sooviksin teada kust osta melamiinist käsna? Püüan puhastada valget, värvitud seina punase küünla rasvast tekkinud plekkidest. Küünlarasv tuli küll ära, kuid sein on ikka värvunud, on teil äkki veel soovitusi kuidas saaks seina puhtaks?

Jään ootama!
Aitäh

Vastus: Helge Alt, koristusala spetsialist-koolitaja, Puhastusekspert OÜ, www.puhastusekspert.ee

Tere!

Küünlarasv on rasvane mustus, selle eemaldamiseks võib kasu olla näiteks aurupuhastusest, aga miks mitte püüda seda kohta soojendada ka fööniga enne puhastamist. Soojus muudab parafiini vedalaks ja vedelat mustust on kergem eemaldada, eriti kui mustus on imbunud pooridesse. Samas võib-olla probleemiks mitte parafiin, vaid küünlarasva värv.
Melamiinist nuustikuid on müügil ka tavapoodides kodumajanduse osakonnas, samuti müüvad neid kõik professionaalseid koristustarvikuid müüvad ettevõtted.