Koristamine

Küsimus: Kuidas puhastada jämedateralist struktuurvärvitud seina (rasvapritsmed, tolm jne)?15.04.2014

Tere!
Kuidas puhastada jämedateralist struktuurvärvitud seina (rasvapritsmed, tolm jne)?

Vastus: Helge Alt, koristusala spetsialist-koolitaja, Puhastusekspert OÜ, www.puhastusekspert.ee

Tere!

Siin oleneb palju värvi eripärast. Kindel on see, et mida lühemat aega mustus seal on, seda tõenäolisem on seda kätte saada. kergematel juhtudel võib aidata veega niisutatud mikrokiudlapp, järgmiseks võiks proovida näiteks nõudepesuharjaga kerget pesemist, siis loputamist ja lapiga kuivatamist. Samas tuleb jälgida kas värv seda kannatab, soovitav on teha kuskil vähem märgatavas kohas enne katse.
Hea tulemuse võib saada ka aurupuhastusega, kõrgel temperatuuril aur muudab rasva vedelaks ja kui on imuriga aurupuhastusmasin, siis see imeb vedela rasva ära.