Ravimtaimed

Küsimus: Milliseid ravimtaimi kasutada, et vabaneda mügarikust sõrmeliigesel?23.05.2014

Palun andke nõu, mida võiks veel kasutada ravimtaimedest, et vabaneda mügarikust sõrmeliigesel? Tundub, et ei ole luuline, pigem nagu rasvkasvaja (valu ei tee). Olen pannud ööseks paiselehe ja takja lehte peale. Millised taimed oleks veel kootava toimega ja kuidas neid kasutada?

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Tere,
Rasvkasvajatele on kasutatud vereurmarohu mahla ja kompresse toore taimega, aga olla tuleb ettevaatlik ja kasutada enesetunde järgi ja mõõdukalt. On joodud ka teed, siis võtta spl toorest või teelusikas kuivatatud taime klaasi keeva vee kohta, juua 2 nädalat, siis paus teha ja korrata 2 nädala tagant. Paljud inimesed on abi saanud, eriti käte peal olevatest rasvmoodustistest ja ka näsadest e papiloomidest,mis tulevad kehale,eriti kaenla alla ja käevartele.Aga siiski tasuks lasta arstil vaadata, mis see täpselt on.
Tervist soovides
katrin
Karepa Ravimtaimeaia perenaine
Fütoterapeut
www.ravimtaimeaed.ee