Ravimtaimed

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Kas oskate soovita midagi, mis aitaks põiepõletiku vastu või selle ärahoidmiseks?20.04.2016

Mul algas põiepõletik vast 54a ja see kippus korduma. Nefroloog arvas, et ma ei põe põiepõletikku, ka uroloog. Sümptomid on samad, aga tekib viimasel ajal peale vanniskäiku, ka siis, kui vannivahtu ei kasuta, kui mingit seepi-vahtu ei kasuta! Duši all pesen sõna otseses mõttes jalad risti. Laste kihisev šampus on samuti tekitanud põiepõletiku ja ilma Nitrofuratoini võtmata üle ei lähe. Teen küll pohlalehe-mustsõstralehe teed, aga ei aita. Põdrakanepit, raudrohtu olen kogunud, aga mitte kasutanud. 2 aastat suutsin Urinal Akut võttes ja pohlalehe teed juues, panthenol salvi kasutades ära hoida. Sel aastal mitte, nii veebruari algul, kui aprilli algul võtsin 6 päeva 4 korda 1tbl.
Ostsin apteegist Multi-Gyn LiquiGel ja määrin sellega. Apteeker soovitas Urinal kapsleid võtta 1 kapsel päevas.
Kas tegemist on limaskestade kuivusega, pH taseme .... või veel millegi muuga, ei tea!
Igaks juhuks kannan ainult puuvillast pesu! Väldin igasugust alkoholi. Ainult sünnipäeval paar pokaali Martini Asti sampust olen lubanud endale ja see pole probleeme tekitanud! Kas oskate soovita midagi? Olen 67a. naisterahvas!
Teid tänades!

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Tere,
Arvata on et limaskestaga on miskit lahti.Vene loodusravi arstid kasutavad loputamiseks haput vett,mille tegemiseks lisatakse 1 spl äädikat või 1 spl sidrunimahla 1 l vee kohta.
Taimeteedest aitavad põletiku korral metskuldvitsaga segud-ise lisame teda põie -ja neeruteedesse. Ka jõhvikad ja naturaalne jõhvikamahl on hea-aga võimalikult vähese suhkruga. Võib olla ka Candida Alba bakter-see on küll tupes rohkem, selle vastu on hea valge iminõgese tee.Eriti head on õied.ta hakkab mai lõpust õitsema. Pohlalehe teed tuleb keeta 30 min ja lasta seista 45 min soojas,siis tulevad kõik ained välja.Ka leesikalehti tuleb keeta. Shampus,õlu,veinid jm kääritatud jpoogid tegelikult head pole,nad soodustavad just põletikku.Pigem pits konjakit. Kui on limaskest nõrk -mida ta peale põletikke on-siis on hea saialill kibuvits ,põldosi(viimast tuleb ka keeta 30 min) aga võib ka pulbrina sisse võtta mõne C vitamiini mahla või teega. Ja süüa karotinoide koos rasva-hapukoorega porgandisalat ,või kibuvitsamoos rõõsa koorega.
Pesemisvahendid kui üldse kasutate-siis praegu on häid seebitootjaid,kes teevad looduslikke seepe.Poe omad on keemiat täis ja need ärritavad-eriti kui limaskest on juba peale põletikke nõrk.goodkaarma ja loodusepärl teevad looduslikke seepe,valige mis on lavendli eeterliku õliga või ei sisalda üldse eeterlikke õlisid. Igasugu vahutavad ja mullitavad seebid ja shampoonid jätke ära-need muudavad naha Ph-d!
Taime -ja loodusravi on pikaajaline.Aga proovige! huvitav,et arstid pole põhjust selgeks teinud!
Edu ja tervist
Katrin Luke
www.ravimtaimeaed.ee
 

Küsimus: Milliseid taimi soovitate juuste väljalangemise puhul?14.01.2016

Tere! Olen üle 50 naine ning umbes aasta aega hädas juuste rohke väljalangemisega. Milliseid ravimtaimi või looduslikke pesemisvahendeid sellisel juhul soovitate?
Kas juuste väljalangemine võib olla seotud menopausist tingitud hormonaalsete muutustega?

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Tere,

Ma ei tea,kas olete mingeid ravimeid tarvitanud.Looduslikest vahenditest on head nii mähisteks kui loputamiseks takjajuure,kõrvenõgese,rosmariini ,humalatõmmised.Need sisaldavad taimseid hormoone,mis soodustavad juuksekasvu.
Mähise või maski võib valmistada ka taimeteest või taime ja meesegust .Rosmariini eeterlikku õli võib lahjendada veega või õliga-1 spl õli kohta 5 tilka rosmariini õli ja see peanahale masserida.Samuti on kasutatud ka värsket sibulamahla,masseerides seda peanahale.Maske võib teha ka enne juustepesu.Looduslikult on kasutatud munakollast,leotatud rukkileiba-juuretisega tehtut.Hoida natuke peas ja siis välja pesta.
Ökopoodides on ka igasugu looduslikke shampoone,mile tunneb ära luige või lillemärgi järgi-mis on naturaalse toote märgis.
Võib-olla on ka söögist miskit puudu-jälgige mida sööte,et toit poleks ühekülgne.
Loodan et saate abi!
Katrin Luke
Karepa Ravimtaimeaed
www.ravimtaimeaed.ee
 

Küsimus: Millist ravimteed soovitate kasutada rinnavähi korral?02.10.2015

Millist ravimteed soovitate kasutada rinnavähi korral?

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Kuna ei tea-mis ravi olete saanud, mis tüüpi kasvaja on,kui kaugele arenenud,siis vastata täpselt on raske.Kõigepealt tuleb süüa kavaliteetset toitu.Soovitan lugeda kindlasti Katrin Saksa raamatut Toit ja vähk.
Rinna näärme vähi korral on kasutatud soopihla juurte teed,siirete korral ja ärahoidmiseks teravat kroonohakat.Peale operatsiooni ka põdrakanepi teed.Põdrakanepit võib kevadel ka toiduna kasutada ja rohejahu teha.On ka joodud saialille teed,tedremarana juurika tõmmist,vereurmarohu tõmmist.Nõuandeid on ka Karepa ravimtaimeaia kodulehel www.ravimtaimeaed.ee
Tervist ja jõudu!!!
Katrin
 

Küsimus: Kas on mingeid ravimtaimi, millega ravida eesnäärme põletikku?22.05.2015

Tere!
Kas oskate anda nõu eesnäärme põletiku raviks? Olen 26 aastane noormees, põletik on kestnud juba aasta, arsti juures käimine ja antibiootikumide söömine ei ole aidanud. Elan täiesti tavalist elu, teen mõõdukalt sporti, aeg-ajalt tarbin ka mõistlikult alkoholi ja toitumine on tavapärane, söön kõike.

Tänan.

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Aitab mets kuldvits,pajulill,põdrakanep.Kuldvits on antibakteriaaalse toimega.
Õitseb juulis ,raiesmikel,kollaste õitega ,lõhnav.Korjatakse õitsemise algul ürti.
meie kodulehelt saab tellida ka neid. www.ravimtaimeaed.ee teede alt.
Lisaks on meil tootmises ka meestetee kus need taimed koos on.
Lisaks võib tarvitada igapäevaselt toiduks ka peterselli.
tervitades
Katrin
 

Küsimus: Kas kalmusejuurt, puuvõõrikut, madarat, männikasve ja raudrohtu võib kasutada koos 1,5 l tõmmise tegemiseks?24.04.2015

Kas kalmusejuurt, puuvõõrikut, madarat, männikasve ja raudrohtu võib kasutada koos 1,5 l tõmmise tegemiseks või peab igast taimest eraldi tegema, sest pärast ma segan tõmmise aaloe ja meega kokku?

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Ma küll ei tea milleks, aga võite küll koos teha kõik taimed!
 

Küsimus: Mis vitamiine võtta sclerosis multipleci korral?02.03.2015

Mis vitamiine selle haiguse puhul võtta?

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Mina vitamiine ei soovita, eriti kapsleid jm tehislikult toodetud. Küll on loodusravis kasutatud kuuseokastest tehtud jooke, külmmeetodil. Ise teeme blenderis, lisame kuuseokastele vett ja blenderdame peeneks. Siis kurname ja joome. Organismi tugevdamiseks. Lätis valmistatakse seda tööstuslikult HO-Fi nime all. Meil müüs seda Baldone OÜ ja kui tohtis tervisealaseid väiteid kasutada loodustoodetel, siis oli Ho-fi just ka selle haiguse puhul soovitatav. Nagu eespool kirjeldasin- saab seda ise edukalt siinsetest okastest valmistada.
Parim on ka töötlemata mahe toit, mitte tööstuslikult valmistatud toit. Loomulikust toidust saab kätte kõik vitamiinid ja mineraalid. Võib teha ka toidutalumatuse testi, paljud kes loobunud piimast, nisujahust, või on katsetanud paleotoitumist, on saanud abi.
terv,Katrin
 

Küsimus: Milliseid ravimtaimi juua munasarjatsüstide puhul?02.03.2015

Milliseid ravimtaimi juua munasarjatsüstide puhul? Olen joonud segu vereurmarohi, saialill ja kummel - mida arvate? Nüüd joon kortslehte?

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Kuna ei tea mis koostisega tsüst on, siis täpselt ei oska nõu anda.
Aga on kasutatud ka kortslehte ja raudrohtu.
Vigala Sassi raamatust leidsin ka maarjajuure-sellest tehakse tinktuuri või teed. 1-2gr 0,5l vee kohta, lasta keeda 10min ja juua päeva jooksul 50g kaupa, ehk siis lonkshaaval.
Kuurid peaksid kestma ravimtaimedega 14 päeva. Raudrohtu-kortslehte võib ka kauem juua.Võib teha ka kasekäsna kuure. Kasekäsna võib tarvitada ka igapäevaselt. Loodusrahvad joovad teda lihtsalt kohvi asemel. Aga tal on kasvajate vastane toime, vähendab mõõtmeid ja valulikust, hoiab ära suurenemise. Profülaktikas väga hea taimetee.
Tervitustega Katrin
 

Küsimus: Millist teed peaks jooma mao ülehappesuse korral ja kas juua pidevalt või teha kuuridena?09.02.2015

Millist teed peaks jooma mao ülehappesuse korral? Kas juua pidevalt või teha kuuridena? Kust on võimalik osta?
Ette tänades

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Tere,

Mao ülehappesuse korral on abi kanarbiku õite teest. Võib kasutada ka seguna põdrakanepi lehtede, islandi sambliku, vaarikalehtedega, kassinaeri juure või lehtedega. Taimi võib ka eraldi juua. Kaitsva toimega on kassinaeri ja altee lehed, juured, õied.Teha tõmmis-st valada peenestatud taimed keeva veega üle ja lasta tõmmata 30 min. Juua enne sööki-30 minutit enne sööki. Kuurina juua 2-3 nädalat, vajadusel ka pikemalt või korrata vajadusel. Hea on hommikul süüa kaerahelbe putru, lisada toidule ka natuke linaseemneid. Vältida lisaainetega toitu, kiirtoitu, valmistoitu, praetud ja suitsutatud tooteid, konserve!!
Päikest ja head tervist!
Katrin
 

Küsimus: Kui pikalt võib tarbida soopihla teed liigeste raviks?09.02.2015

Olen tarbinud nüüd 2 nädalat teie soopihla teed selja- ja liigeste valu/paistetuse raviks. Päeval olen joonud ka 1 tassi angervaksa teed (väga maitsev). Minu küsimus on, et kui pikalt võin ma neid tarbida ja kas pean vahet ka pidama?
Ja veel - mida te soovitate vererõhu madaldamiseks? Seni olen perearsti soovitusel kasutanud tablette (Nebilet) aga nüüd juba teist kuud järjest on vererõhk kõrge. Ja kas saab soopihla kasutada siis üheaegselt vererõhu alandava teega.

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Loodusrahvad on joonud soopihla ka igapäevase teena, musta tee asemel. Raviks sobib ka 2-3-nädalased kuurid, olenevalt hagusest ja ka sellest kui tugev on radikuliit või liigeste põletik, võib vahet pidada ja siis jälle korrata kuuri.Vahepeal juua kuldvitsast, kibuvitsast, kaselehtedest, mustasõstralehtedest, kummelist angervaksast valmistatud segu. Ka põldosja kuuri võib teha. Krooniliste liigestehaiguste korral peabki tegema 3-4 kuuri aastas tugevama taimega-ja määrima salvidega-ja vahepeal juua lihtsamaid segusid ja taimi. Ka mustasõstra marju on hea tarvitada. Head on ka vannid männiokstega või männiokka ekstraktiga, võib lisada ka nulu õli, julgemad teevad tärpentiiniga vanne, ka lavendel, kadakas on head-kas siis eeterliku õlina või taimedest tehtud keedusega, mida vannivette lisada.
Vererõhku soopihl pole kellelgi tõstnud (ei uurimuste ega minu kogemuste põhjal)-aga inimesed on erinevad, Võib põhjustada kõhukinnisust (sest tänu kootavale toimele kasutatakse ka kõhulahtisuse, sooltepõletike, kurgu, igeme jm limaskestade põletike korral.
On inimesi kes on ülitundlikud ja ei saa juua, põhjustab nahaärritust, halba enesetunnet seespidisel kasutamisel. Nemad on aga saanud kasutada soopihlast tehtud liigestesavi- milles meie kasutame ka kadaka, nulu-ja lavendli eeterlikke õlisid. Seda saab ka ise teha, õpetused on minu kirjutatud Korilase aastaringis ja kodulehel www.ravimtaimeaed.ee e-taimeravi raamatus.
Vererõhul võivad olla mitmed põhjused: Fütoteraapias jagunevad need neerude puudulikust tööst-, närvidest- ,kolesteroolist põhjustatud, vahel ka pärilik. Seda tuleks uurida. Paljud saavad abi kolesterooli korral harilikust mailasest, närvide korral veise-südamerohust, melissist, ka arooniat võib toidus joogis kasutada. Aga mitte liialdada. Järgida enesetunnet! Ka angervaks on hea taim- aga ei tohi kasutada, kui võetakse verdvedeldavaid ravimeid- angervaks ise on verdvedeldava toimega! Sama toimega on ka pärnaõied, nende tee on samuti närvidele hea.
Edu ja tervist
Katrin
 

Küsimus: Kas oskate midagi soovitada - pojal on silmavalged kollased ja maksapiirkonna valud, kuid aasta jooksul ei ole põhjust leitud?03.02.2015

Poeg on mul 23 a. vana, nüüd on käinud aasta arstivahet ja on olnud pideva jälgimise all, talle on tehtud igasuguseid proove, kuid pole põhjust leitud. Viga selles, et silmavalged on kollased, pillirubiin on kõrge ja aeg-ajalt on maksa piirkonnas valud. Sagedamini kõhuvalu, gaasid tulevad üles, kõht koriseb hirmsasti, valu läheb vahel väga hulluks, kasutab juba arsti soovitusel igasuguseid rohte ja seda aasta aega abi pole saanud, lähiajal läheb uutele vereproovidele ja tehakse ka toidu talumis testid. Kas oskaksite midagi soovitada.

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Ehk on abi segust milles on raudrohi,põdrakanep,vaarikalehed(noored)saialill,münt või meliss,nõges.gaaside korral võib kasutada köömneteed või fenkoliseemnetest teed,seemned jahvatada ja keeva veega üle valada.lasta tõmmata 10 min.Kuna uuringuid ma ei tea,siis soovitaks kontrollida kindlasti pankreast ja kas miski takistab sapivoolu või surub sapiteedele.
Teesid tuleks juua enne sööki 30 min u 1/3 tassi vähemalt !Võib ka hommikul ja õhtlul lisaks juua,kasvõi lonks.Edaspidi võib juua ka kollast karikakart ja kuldvitsa eraldi kuurina.Kuurid 10-14 päeva.