Ravimtaimed

Küsimus: Kas põdrakanepit toorelt tarvitades annab sama toime kui droog teena juues?11.07.2014

Tere,
Kas põdrakanepit toorelt tarvitades annab sama toime kui droog teena juues?

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Ikka annab. Noori lehti saab kasutada salatis. Õisi ja õienuppe, mis vähiravis kasutusel (farmaatsia tööstus valmistab ravimit) saab kasutada salatites, smuutides ja vanemaid lehti ka hautistes.
Vene rahvas teeb temast ka fermenteeritud teed. Lehed rullitakse ja pannakse klaas-, roostevaba- või emailnõusse niiske rätiku alla. Siis kui hakkavad lõhnama, kuivatatakse kiiresti- ja pannakse niiskuskindlasse purki. Tee on aromaatne ja maitsev, maasikalõhnaga. Oli Venemaal 16. sajandil eksport artikkel ja seda tehti käsitsi ka Kremli ülikutele. Proovige!

Tervist soovides,
Katrin