Ravimtaimed

Küsimus: Kas tohin koos ravimitega tarvitada kortslehe teed, kui jah, siis kuidas seda valmistada?08.09.2014

Tere!
Mul diagnoositi munasarja tsüst. Operatsiooni jõuab alati teha. Olen kuulnud, et kortslehe tee pidavat aitama. Tarvitan ravimeid Rivotril ja Remeron. Kuna naistepuna on nende ravimitega keelatud, sellest ka hirm muude ravimteedega. Kui tohin, siis kuidas teed valmistada ja kui mitu päeva?
Ette tänades

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Minu arvates võib kortslehte juua. Aga küsige arstilt üle. Tee valmistamiseks võetakse 1spl peenestatud taime 250ml vee kohta ja lastakse tõmmata kaane all 20 min. Seejärel juua. Tsüstide korral on kasutatud ka raudrohtu. Võib kasutada ka seguna. Raudrohtu kasutada 10-14 päevaste kuuridena, siis vahet pidada.

Tervist soovides,
Katrin