Ravimtaimed

Küsimus: Kas ma tegin kasvatamisel midagi valesti või oli seeme vale, et kummeli tee on kibe ja juua ei sobi?20.11.2014

Otsustasin hakata peenral tee jaoks kummelit kasvatama. Seemnepoest ostsin seemned, mis selleks sobisid. Nüüd, kui teed teha, on tee kibe, joogiks üsna kõlbmatu. Kas mina tegin midagi valesti või on tegemist siiski vale sordiga?

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Loomulik kummeli tee ongi nats mõrkja või kirbe maitsega...aga mitte kibe. Ma ei tea milliste seemnetega on tegu, joogiks kõlbab ikka teekummel(Chamomilla recutita)
Paljudele ei meeldi tema maitse, aga paljud just maitse pärast joovad! Iseloomuliku lõhnaga on nii taim ise kui tee!