Ravimtaimed


Küsimus: Kui pikalt võib tarbida soopihla teed liigeste raviks?09.02.2015

Olen tarbinud nüüd 2 nädalat teie soopihla teed selja- ja liigeste valu/paistetuse raviks. Päeval olen joonud ka 1 tassi angervaksa teed (väga maitsev). Minu küsimus on, et kui pikalt võin ma neid tarbida ja kas pean vahet ka pidama?
Ja veel - mida te soovitate vererõhu madaldamiseks? Seni olen perearsti soovitusel kasutanud tablette (Nebilet) aga nüüd juba teist kuud järjest on vererõhk kõrge. Ja kas saab soopihla kasutada siis üheaegselt vererõhu alandava teega.

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Loodusrahvad on joonud soopihla ka igapäevase teena, musta tee asemel. Raviks sobib ka 2-3-nädalased kuurid, olenevalt hagusest ja ka sellest kui tugev on radikuliit või liigeste põletik, võib vahet pidada ja siis jälle korrata kuuri.Vahepeal juua kuldvitsast, kibuvitsast, kaselehtedest, mustasõstralehtedest, kummelist angervaksast valmistatud segu. Ka põldosja kuuri võib teha. Krooniliste liigestehaiguste korral peabki tegema 3-4 kuuri aastas tugevama taimega-ja määrima salvidega-ja vahepeal juua lihtsamaid segusid ja taimi. Ka mustasõstra marju on hea tarvitada. Head on ka vannid männiokstega või männiokka ekstraktiga, võib lisada ka nulu õli, julgemad teevad tärpentiiniga vanne, ka lavendel, kadakas on head-kas siis eeterliku õlina või taimedest tehtud keedusega, mida vannivette lisada.
Vererõhku soopihl pole kellelgi tõstnud (ei uurimuste ega minu kogemuste põhjal)-aga inimesed on erinevad, Võib põhjustada kõhukinnisust (sest tänu kootavale toimele kasutatakse ka kõhulahtisuse, sooltepõletike, kurgu, igeme jm limaskestade põletike korral.
On inimesi kes on ülitundlikud ja ei saa juua, põhjustab nahaärritust, halba enesetunnet seespidisel kasutamisel. Nemad on aga saanud kasutada soopihlast tehtud liigestesavi- milles meie kasutame ka kadaka, nulu-ja lavendli eeterlikke õlisid. Seda saab ka ise teha, õpetused on minu kirjutatud Korilase aastaringis ja kodulehel www.ravimtaimeaed.ee e-taimeravi raamatus.
Vererõhul võivad olla mitmed põhjused: Fütoteraapias jagunevad need neerude puudulikust tööst-, närvidest- ,kolesteroolist põhjustatud, vahel ka pärilik. Seda tuleks uurida. Paljud saavad abi kolesterooli korral harilikust mailasest, närvide korral veise-südamerohust, melissist, ka arooniat võib toidus joogis kasutada. Aga mitte liialdada. Järgida enesetunnet! Ka angervaks on hea taim- aga ei tohi kasutada, kui võetakse verdvedeldavaid ravimeid- angervaks ise on verdvedeldava toimega! Sama toimega on ka pärnaõied, nende tee on samuti närvidele hea.
Edu ja tervist
Katrin