Ravimtaimed

Küsimus: Millist teed peaks jooma mao ülehappesuse korral ja kas juua pidevalt või teha kuuridena?09.02.2015

Millist teed peaks jooma mao ülehappesuse korral? Kas juua pidevalt või teha kuuridena? Kust on võimalik osta?
Ette tänades

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Tere,

Mao ülehappesuse korral on abi kanarbiku õite teest. Võib kasutada ka seguna põdrakanepi lehtede, islandi sambliku, vaarikalehtedega, kassinaeri juure või lehtedega. Taimi võib ka eraldi juua. Kaitsva toimega on kassinaeri ja altee lehed, juured, õied.Teha tõmmis-st valada peenestatud taimed keeva veega üle ja lasta tõmmata 30 min. Juua enne sööki-30 minutit enne sööki. Kuurina juua 2-3 nädalat, vajadusel ka pikemalt või korrata vajadusel. Hea on hommikul süüa kaerahelbe putru, lisada toidule ka natuke linaseemneid. Vältida lisaainetega toitu, kiirtoitu, valmistoitu, praetud ja suitsutatud tooteid, konserve!!
Päikest ja head tervist!
Katrin