Ravimtaimed

Küsimus: Milliseid ravimtaimi juua munasarjatsüstide puhul?02.03.2015

Milliseid ravimtaimi juua munasarjatsüstide puhul? Olen joonud segu vereurmarohi, saialill ja kummel - mida arvate? Nüüd joon kortslehte?

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Kuna ei tea mis koostisega tsüst on, siis täpselt ei oska nõu anda.
Aga on kasutatud ka kortslehte ja raudrohtu.
Vigala Sassi raamatust leidsin ka maarjajuure-sellest tehakse tinktuuri või teed. 1-2gr 0,5l vee kohta, lasta keeda 10min ja juua päeva jooksul 50g kaupa, ehk siis lonkshaaval.
Kuurid peaksid kestma ravimtaimedega 14 päeva. Raudrohtu-kortslehte võib ka kauem juua.Võib teha ka kasekäsna kuure. Kasekäsna võib tarvitada ka igapäevaselt. Loodusrahvad joovad teda lihtsalt kohvi asemel. Aga tal on kasvajate vastane toime, vähendab mõõtmeid ja valulikust, hoiab ära suurenemise. Profülaktikas väga hea taimetee.
Tervitustega Katrin