Ravimtaimed

Küsimus: Mis vitamiine võtta sclerosis multipleci korral?02.03.2015

Mis vitamiine selle haiguse puhul võtta?

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Mina vitamiine ei soovita, eriti kapsleid jm tehislikult toodetud. Küll on loodusravis kasutatud kuuseokastest tehtud jooke, külmmeetodil. Ise teeme blenderis, lisame kuuseokastele vett ja blenderdame peeneks. Siis kurname ja joome. Organismi tugevdamiseks. Lätis valmistatakse seda tööstuslikult HO-Fi nime all. Meil müüs seda Baldone OÜ ja kui tohtis tervisealaseid väiteid kasutada loodustoodetel, siis oli Ho-fi just ka selle haiguse puhul soovitatav. Nagu eespool kirjeldasin- saab seda ise edukalt siinsetest okastest valmistada.
Parim on ka töötlemata mahe toit, mitte tööstuslikult valmistatud toit. Loomulikust toidust saab kätte kõik vitamiinid ja mineraalid. Võib teha ka toidutalumatuse testi, paljud kes loobunud piimast, nisujahust, või on katsetanud paleotoitumist, on saanud abi.
terv,Katrin