Ravimtaimed

Küsimus: Kas Lamarci toompihlaka marjad on kasulikud?11.07.2012

Tere! Lamarci toompihlakal on toredad punakaslillad ja väga maitsvad marjad. Kas on uuritud nende koostist ja kasulikkust?

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Ei ole täpselt uurinud, aga tal on pihlaka ja aroonia omadused. Ise ja paljud teisedki teevad kompotte, marinaade ja moose nendest marjadest. On kiudaineid, mis toimivad soolestikku ja organismi puhastavalt, vitamiine, karotiine. Igal juhul on ta kasulik, sobides vererõhu korral ja vitamiini allikaks talvel.
Terv,Katrin