Ravimtaimed

Küsimus: Mis ravimtaimed vedeldaksid verd?10.09.2012

Olen juba kaua hädas sellega ja samuti olen tundlik ravimitele ning ei saa neid võtta.
Kas on ravimtaimi, mis teeksid verd vedelemaks? Aasta tagasi oli ka insult, mitte küll trombist vaid kõrgest vererõhust.
Tänan teid.

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Verd vedeldavad angervaksa õied, pärnaõied, musta sõstra lehed ja marjad, ka mahl, iisop. Tuleks olla ettevaatlik, et mõni tromb liikuma ei hakkaks. Katsetage ettevaatlikult ja jälgige enesetunnet. Angervaksast saab ka siirupit teha - vt meie kodulehelt www.ravimtaimeaed.ee - retseptid.
Miks on vererõhk kõrge, kas kolesteroolist, siis aitab harilik mailane. Ta parandab ka insuldist taastumist. Juua tuleks pidevalt. Kui neerud ei tööta ja vedeliku hulk on suur, siis petersell, mustsõstar, kaseleht, kortsleht, kasemahl, erinevad neeruteed - meil on rukkilille ja kuldvitsaga, koostis on kodulehel. Veresooni tugevdab ja verd vedeldab natuke ka tatraõie tee.

Tervitustega Katrin Luke
karepa ravimtaimeaed