Ravimtaimed

Küsimus: Kas kortsleht soodustab rasestumist, kuidas sellest õigesti teed teha?12.12.2012

Olen 37.a naine ja mul on soov rasestuda. Olen kuulnud, et kortsleht aitab... Minu küsimus oleks, kuidas õigesti teed teha? Nt: 1 sp kuivatatud lehti ja valada vesi peale kuid, kui kaua hoida? Palun abi.
Tänan Teid ette ja kaunist jõuluaega ;)

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Ühtki teaduslikku tõestust sellele pole, kuid kortslehel on põletikuvastane ja puhastav toime, seega kui munasarjad või emakas on põletikus olnud, siis on temast abi saadud. Veel on rahvameditsiinis ka salveist juttu olnud viljatuse ravis. Temas on hormoone. Ka põdrakanep on hormonaalsüsteemi korrastava toimega.
Eelkõige peaks põhjust teadma - miks ei rasestu.
Tee valmistamiseks on 1 tl taime, valada üle kuuma veega ja lasta tõmmata 20 min kaane all.
Samuti teiste taimedega.
Tervitades ja edu ja hingerahu soovides
Katrin