Ravimtaimed

Küsimus: Mis asi on seebilillejuur ja milleks see hea on?30.01.2013

Tere!
Mis asi on seebilillejuur ja kas on kuskilt võimalik ka seda osta?

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Olen neid kohanud lahemaal, ida virumaal, jm, eestis on nende juur väike, kogu seebilillest saab šampooni teha ja seepi, temas on saponiine palju, mis on vahutavad ained. Historis jookseb hetkel sõjaaegne farm (Inglismaa sõja ajal), seal näidati kuidas sellest šampooni tehti. Kogu taim tükeldati ja valati keeva veega üle, segati ja muljuti, klopiti käte vahel seda segu, kurnati ja siis pesti pead. Tore. Mina olen šampooni teinud pesupähklitest, seebilille proovin ka ära. Selliseid aineid on veel altee juures. Sisse me ei ole seebilille soovitanud, väikestes annustes on puhastav, aga selleks on ka teisi taimi.
Terv, Katrin